Хімія 9 - А клас 2023-2024 н.р.

                                      2023-2024 н.р.

                                       Хімія  9 - А

https://meet.google.com/kyf-hwgs-pzp - посилання на онлайн уроки (за розкладом)   

      08.05.2024 - 09.05.2024

    Тема: 1.  Значення продуктів органічної хімії. Практична робота                  
 №5 "Виявлення органічних сполук у харчових продуктах" 
            2. Контрольна робота з теми "Органічні сполуки"

                     https://youtu.be/w0qrrHFPbF8 - практична робота

Домашнє завдання: переглянути матеріали підручника , сайту, відео. Виконати практичну роботу №5 (підручник п. 40, ст. 192). Для виявлення крохмалю використати розчин йоду. Повторити основні поняття органічної хімії. Підготуватись до контрольної роботи. (матеріали к.р. будуть надіслані у Viber)
   

17.01.2024 - 18.01.2024

   Тема: Загальні і відмінні ознаки органічних і неорганічних сполук.
               Особливості будови атома Карбону в основному та збудженому станах.
               Утворення ковалентного зв'язку між атомами Карбону.     


                https://youtu.be/v4SU11ytxAM

Протонне число Карбону збігається з його порядковим номером у періодичній системі і дорівнює шести. Позитивний заряд шести проте - у ядрі атома Карбону компенсується негативним зарядом шести електронів його електронної оболонки. Карбон - елемент ІVА-підгрупи періодичної системи, тому на зовнішньому (другому) енергетичному рівні його атома містяться чотири електрони. В основному стані - лік спарені s- і два неспарені р-електрони.

Під час хімічних реакцій атом Карбону переходить у так званий зближений стан. Унаслідок цього один з 2s-електронів, поглинувши порцію, енергії, займає вільну 2р-орбіталь, усі чотири електрони зовнішнього рівня стають неспареними.

Зближений стан. фото

Тому валентність IV властива атомам Карбону в збудженому стані В органічних сполуках кристалічні ґратки переважно молекулярні, тож вони мають невисокі температури плавлення та кипіння й менш термостійкі порівняно з неорганічними.

Особливості будови органічних сполук позначаються й на їхніх хімічних властивостях. Реакції за участю органічних сполук часто оборотні, проходять досить повільно, у кількох напрямах і у кілька стадій та супроводжуються утворенням побічних продуктів.

• Структурні формули органічних речовин - знакові моделі, у яких символи хімічних елементів сполучені рисочками, кількість яких відповідає валентності атома цього елемента в сполуці 

 Д.З.Опрацювати матеріали підручника п.26 , сайту, відео.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ЗНО з Хімії

Зовнішнє незалежне оцінювання з хімії відбудеться  17 липня. Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студ...